Concierge we Wrocławiu

Rola concierge we współczesnej firmie

Obecna rola concierge odbiega od jego dawnej funkcji przypominającej rolę lokaja odpowiedzialnego za codzienne sprawy w rezydencjach i posiadłościach. Współcześnie concierge jest asystentem pracowników firmy, odpowiedzialnym za wiele codziennych i mniej codziennych spraw. Do tych pierwszych należą między innymi wizyty na poczcie, czy w urzędzie, telefoniczne umawianie wizyt, rezerwacje i zakupy telefoniczne lub internetowe, znalezienie i polecenie sprawdzonych fachowców lub produktów w najlepszej cenie rynkowej.

Conciergedo zadań specjalnych

Poza realizacją codziennych zadań concierge pomaga w organizacji przyjęć pracowniczych
i wyjazdów pracowniczych, odpowiada za rezerwację wielkich apartamentów, może zwieźć chore zwierzę do weterynarza, odebrać wizę, zorganizować wieczór kawalerski, znaleźć mieszkanie idealne, wyszukać trudnodostępne części samochodowe oraz wiele innych spersonalizowanych potrzeb firmy.

Wellbeing- trend współczesności

Obecnie w firmach panuje trend na zaspokajanie potrzeb pracowników w postaci benefitów oraz kreowania przestrzeni sprzyjającej pracy w danej specjalizacji. Poza odpowiednim umeblowaniem warto zwrócić uwagę, że najważniejszą sprawą dla każdej zatrudnionej osoby jest zostawienie obowiązków firmy za jej drzwiami. Każdy pracownik marzy, by nie przynosić pracy do domu. Żeby to osiągnąć warto zatrudnić concierge, który zajmie się tym, czego pracownicy nie zdążą zrobić
w godzinach pracy lub tym, co nie wchodzi w zakres ich obowiązków, a często jest im przydzielane ze względu na konieczność wykonania. Dzięki przejęciu części obowiązków przez concierge, pracownicy mniej się stresują i stają się bardziej produktywni w pracy.