Sposoby na wyższą efektywność według Wiktora Schmidta

A gdyby tak po prostu wyłączyć powiadomienia w telefonie?

Mniej rozpraszaczy, lepsze skupienie i efektywność. @Wiktor Schmidt się odważył, a czy Wy bylibyście w stanie to zrobić, czy może zbyt mocno odczuwacie efekt FOMO?

Jak jeszcze można poprawić swoją efektywność?
Przeczytacie w wywiadzie z Wiktorem! ⬇

1. Czy masz swoje „rytuały” dzięki którym jesteś bardziej efektywny?
Staram się gromadzić wszystkie dokumenty, informacje w postaci elektronicznej. Unikam papieru, polegam na narzędziach cyfrowych, aby wszystko mieć łatwo i szybko dostępne.

2. Czy pandemia wpłynęła na Twoją efektywność osobistą? Jeśli tak, to co się zmieniło?
Odkryłem na nowo swoją miłość do pracy zdalnej i robienia wielu rzeczy online. Przed pandemią nauczyłem się, lub raczej przyzwyczaiłem się, robić wiele rzeczy w formie fizycznej, co pochłaniało dużo mojego czasu. Dzięki pandemii wróciłem do efektywnego wdrażania w życie rozwiązań zdalnych w każdej dziedzinie biznesowej, w której jest to możliwe.

3. Czy, aby podnieść swoją wydajność wdrożyłeś w życie albo pozbyłeś się jakichś nawyków?
Świetnym przykładem jest podpis elektroniczny. Dzięki niemu nie muszę podpisywać całych stosów dokumentów, a wszystko sprawnie i szybko odbywa się zdalnie. Jako firma z sektora IT, Netguru od dawna jest firmą pracującą zdalnie, więc pandemia skutkowała nie tyle rewolucją, co ewolucją w sposobie naszych działań,maksymalnym wykorzystaniu narzędzi, które podnoszą efektywność naszej organizacji. Obecnie pracujemy nad tym, aby całkowicie przenieść obieg dokumentów w firmie do świata cyfrowego.

4. Kiedy zdałeś sobie sprawę z tego, że musisz popracować nad efektywnością?
W trakcie pandemii zwróciłem uwagę, że tracę dużo czasu na codziennie przeglądanie skrzynki mailowej, segregowanie, filtrowanie maili, zanim dotarłem do tych naprawdę ważnych. Kilka lat wcześniej używałem narzędzia, które takie czynności w inteligentny sposób wykonuje za nas automatycznie. Mam na myśli SaneBox, dodatek do poczty elektronicznej. Wróciłem do korzystania z niego, co pozwoliło zaoszczędzić spore ilości czasu.

5. Czy jest jakaś umiejętność albo obszar wiedzy, nad którym obecnie pracujesz?
Skupiam się obecnie na rozwijaniu swojej wiedzy związanej z obszarami związanymi z M&A (mergers & acquisitions), transakcje finansowe, itp.

6. Co pomaga Ci uzyskać wysoki poziom koncentracji?
Brak rozpraszaczy dookoła, oraz słuchawki z głośno ustawioną muzyką elektroniczną. :)

7. „Złota rada” dla każdego kto pracuje nad swoją efektywnością
Rozkmiń jak obsługujesz swojego maila.  Myślę, że dla wielu przedsiębiorców, managerów  jest to dalej główne centrum dowodzenia nad swoimi zadaniami. Poprawienie i uporządkowanie tego obszaru może przynieść bardzo szybkie i wymierne korzyści, a przez to szybki wzrost efektywności.

8. 3 aplikacje z Twojego telefonu, dzięki którym jesteś bardziej efektywny:
SaneBox (dodatek do skrzynki mailowej, o którym pisaliśmy wcześniej), Captio, i ostatnia rzecz to nie aplikacja, co może bardziej filozofia obsługi telefonu Mam wyłączone powiadomienia na ekranie telefonu z wszystkich aplikacji. Dzięki temu trudniej mnie rozproszyć.

9. Książka, dzięki której podniosłeś swoją efektywność?
Nieśmiertelna Getting things done autorstwa Davida Allena i jego “złota rada” dotycząca inbox zero

10. Skąd wiesz lub jak mierzyłeś swoje sukcesy w tej dziedzinie?
Nie mam takich mierników, a jeśli już o tym myślę to biorę je z obserwacji otaczającego mnie świata. Zaskakuje mnie ciągle, jak dużo czasu niektórzy ludzie są w stanie poświęcać na rzeczy, które mi udało się zautomatyzować albo uprościć do minimum.

✋ To już koniec wywiadu, dzięki za dotarcie aż tutaj!

Szukasz ciekawej pracy? Dołącz do nas!

Twórz razem z nami firmę, która ma ambicję zmienić rynek benefitów pracowniczych. W AskHenry oszczędzamy czas naszym Klientom. Nie tylko dostarczamy Im świetną usługę, ale przede wszystkim – uśmiech i czas wolny po pracy :)